XIII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku już w dniach 15-18 sierpnia 2019 w Poznaniu

Facebook

O festiwalu

Na tegoroczny Ogólnopolski Festiwalu Dobrego Smaku zapraszamy do Poznania w dniach 15-18 sierpnia 2019, w długi sierpniowy weekend.

Jak co roku na poznańskim Starym Rynku odbędzie się – stanowiący jeden z najważniejszych elementów festiwalu - wielki Jarmark Dobrego Smaku. Niespieszny spacer pośród niemal festiwalowych kramów pozwoli nam kulinarnie odwiedzić wiele zakątków Polski, skosztować serów z Wielkopolski, Kaszub czy Podhala, nalewek z Kampinosu i Lubelszczyzny, ryb z Pomorza i Mazur, wędlin o sękaczy z Podlasia, win z Lubuskiego i Dolnego Śląska oraz piw rzemieślniczych z każdego zakątka kraju, zaopatrzyć się w miody, przetwory i prawdziwy chleb.

Nasz festiwal to nie tylko polskie smaki. Znajdziecie tu słodkości z Turcji i Armenii, herbaty ze Sri Lanki, przyprawy z całego świata, czarne chleby i kindziuki z Litwy, Węgierskie paprykowane kiełbasy z mangalicy, gruzińskie koniaki  - to wszystko zabiegać będzie o Waszą uwagę. 

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku to jednak dużo więcej niż staromiejski Jarmark. Jak co roku zapraszamy Państwa na warsztaty kulinarne prowadzone przez prawdziwych mistrzów, laboratoria smaku, degustacje, koncerty, wykłady oraz konkursy dla zawodowców i amatorów.

Tematem muzycznym tegorocznej edycji Festiwalu będą Bałkany. We współpracy z Festiwalem Akademia Gitary zapraszamy na muzyczny Weekend Bałkański. Na 4 różnych scenach, w tym na plenerowej scenie na Starym Rynku wystąpią zespoły z Kosowa, Albanii, Serbii i Polski. 

Na liczne prośby fanów festiwalu i samych szefów kuchni tegoroczny temat konkursu restauratorów to chłodniki. Tak właśnie - szukać będziemy najsmaczniejsze zimnej zupy w menu restauracji z Poznania, Wielkopolski i Całej Polski. Nie chodzi nam tu bynajmniej jedynie o popularny chłodnik na botwince zwany litewskim. Inspirowane kuchniami świata gazpacho, taratory, chłodniki owocowe czy inne wynalazki mają równie duże szanse na zwycięstwo.

Do udziału w turnieju Polska Nalewka Roku zapraszamy od trzynastu lat twórców domowych nalewek z całej Polski. Wśród laureatów konkursu, których najlepsze trunki zdobyły tytuł Polskiej Nalewki Roku są legendy polskiego nalewkarstwa, ale też osoby, które dopiero startując w nim ujawniły swój wielki talent. W domowych piwniczkach i kredensach na odkrycie i nagrodzenie czekają – wiemy to (!) – prawdziwe skarby. W tym roku po raz pierwszy, oprócz Grand Prix konkursu przyznamy złote, srebrne i brązowe medale aż dziewięciu zgłoszonym nalewkom.

 

Żółty Przewodnik G&M 2018Miło nam podkreślić, że Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku po raz kolejny został rekomendowany jako jedno z najbardziej interesujących wydarzeń kulinarnych w Polsce przez prestiżowy przewodnik kulinarny Gault&Millau.

Do zobaczenia w Poznaniu!